Na OŠ Milke Šobar – Nataše  smo v sredo, 9. 10. 2019, v skladu z Letnim delovnim načrtom šole in v mesecu požarne varnosti izvedli evakuacijsko vajo.

Iz neznanega razloga je prišlo do požara v športnem kabinetu v pritličju šole, ki se je hitro napolnilo z gostim dimom. Učenci so pod vodstvom učiteljev varno zapustili šolo in se umaknili na določeno zbirno mesto. Nekoliko več težav smo imeli z evakuacijo učencev, ki imajo pouk v zgradbi bivšega dijaškega doma, saj je evakuacija potekala po strmih stopnicah, zato so zaposleni potrebovali kar nekaj časa, da so varno in uspešno rešili učence na invalidskih vozičkih.  Gasilci PGD Črnomelj so požar hitro pogasili in pregledali prostore šole. Ob tem se jim zahvaljujemo za  hitro in uspešno reševanje.

Vaja je pokazala, da smo dobro pripravljeni za varno in hitro evakuacijo iz šole. Upamo, da bo ostalo zgolj pri vaji.