Nacionalni mesec skupnega branja je letos potekal od 8. septembra do 13. oktobra 2019 pod sloganom »Beremo skupaj«. Na šoli Milke Šobar – Nataše smo si projekt zastavili tako, da je vsak razred obiskal šolsko knjižnico, kjer si je vsak učenec in učitelj izbral neko gradivo, ki ga je tisto uro samostojno bral. Nato pa so prebrano obnovili sošolcem. Za nekatere učence je to predstavljalo velik izziv, vendar je večina s spodbujanjem aktivno sodelovala. Najmlajši učenci, ki še ne znajo brati, pa so prisluhnili svoji učiteljici, nato pa so s skupnimi močmi obnovili prebrano. Nekateri izmed starejših učencev so priznali, da do sedaj še nikoli niso prebrali cele knjige in sklenili smo, da bodo večkrat obiskali knjižnico in samostojno prebirali knjige.