Kako lahko starš ve, ali je njegov otrok pretirano aktiven?
Kaj pa, če je pretirano tih ali zasanjan?
Na koga se lahko obrne za pomoč?

Danes je veliko govora o težavah na področju pozornosti, koncentracije in hiperaktivnosti. ADHD (Attention Deficit Hiperactivity Disorder)  je angleška kratica za skupino tovrstnih težav, ki imajo velik vpliv na učne in socialne sposobnosti posameznika, kar se v največji meri kaže v osnovnošolskem obdobju.

Otroci z ADHD-jem težje sledijo snovi ter so pogosto izločeni iz skupine, saj so preglasni, prehitri ali pa zasanjani.

Oktober je mesec ozaveščanja o ADHD-ju, zato smo v tem času strokovnjaki še bolj pozorni na znake, ki kažejo na možnost razvoja večjih učnih, čustvenih ali vedenjskih težav.

V kolikor sumite, da vaš otrok kaže znake ADHD-ja, se lahko obrnete na Svetovalnico Črnomelj, kjer vam bodo z veseljem svetovali oz. odgovorili na vsa vaša vprašanja.

Kontakt: nasveti.osmsn@gmail.com