V ponedeljek, 30. 9. 2019, je na šoli za učence 4. B in 5. razreda potekal naravoslovni dan Zdravstvena in zobozdravstvena vzgoja. Delavki iz Zdravstvenega doma Črnomelj sta nam predstavili vsaka svojo temo. Sebe smo boljše spoznali tako telesno kot psihično.

Pogovarjali smo se o samopodobi ter preko igric in drugih dejavnosti spoznali košček samega sebe – kaj nam je všeč, v čem smo dobri, česa ne maramo …

Seznanili smo se tudi z obdobjem pubertete, se pogovorili o telesnih in umskih spremembah, ki jih nekateri že kažejo, drugi pa še ne. Velik poudarek je bil tudi na skrbi za osebno higieno, torej vsakodnevno tuširanje, menjava spodnjega perila in skrb za čist ter urejen videz.

Zahvaljujemo se Aniti in Marini za nazoren in poučen pogovor o teh občutljivih časih, ki pestijo vsakega šolarja.