Torek, 22. 9. 2020, so učenci OŠ Milke Šobar – Nataše v okviru globalnega dogodka ENO TREE PLANTING DAY  preživeli zelo pestro. Najprej smo z zbiranjem starega papirja poskrbeli za reciklažo in zagotovili manjšo sečnjo dreves za proizvodnjo papirja, po malici pa smo tudi sami posadili drevo miru na Gričku. Ob sajenju smo pripravili tudi kratko kulturno prireditev. Učenci so skupaj s častnim gostom, direktorjem Komunale Črnomelj Samom Kavčičem, posadili kostanj. Na koncu pa smo vsi skupaj okoli posajenega drevesa sklenili krog prijateljstva.

Sajenje dreves v okviru dogodka ENO TREE PLANTING DAY simbolizira upanje in nadaljevanje življenja. Namen dogodka je povezati več tisoč otrok z vsega sveta v skupni skrbi za okolje. Vsi sodelujoči otroci so tako v 24 urah sklenili zeleni obroč okoli Zemlje in z vsakim na novo posajenim drevesom pomagali našemu planetu.