V petek, 15. oktobra 2021, smo na OŠ Milke Šobar – Nataše začeli z izvajanjem projekta Drugačne pravljice, ki je namenjen otrokom in mladostnikom s posebnimi potrebami. V projekt so se letošnje šolsko leto vključili učenci PPVI II, III, IV in V. Namen projekta je dvigniti bralno kulturo naših učencev, pravljice, ki jih poslušamo, pa imajo tudi vzgojno in izobraževalno tematiko.

Tokrat nam je knjižničarka Daniela Žunič iz Splošne knjižnice Črnomelj prebrala pravljico Mojiceje Podgoršek Gasilec Luka. Zgodba pripoveduje o bobru Luki, ki je tudi pogumen gasilec in pomaga reševati živalsko vas pred velikanskimi ognjenimi zublji. Luki s pomočjo ostalih živali uspe rešiti zajkljo in pogasiti požar. Po prebrani pravljici smo se pogovarjali o junaškem delu gasilcev, ki poleg gašenja opravljajo še druga humana opravila, pomagajo ob prometnih in naravnih nesrečah.