Na Osnovni šoli Milke Šobar – Nataše je zadnja dva dneva končno zopet slišati otroški vrvež. Učenci so se namreč vrnili s šolskih počitnic in zapolnili učilnice. V četrtek, 1. 9. so jih po nagovoru vršilca dolžnosti ravnatelja Matjaža Bariča toplo sprejeli učitelji in jih popeljali v učilnice, kjer so sledili kratki in informativni roditeljski sestanki, župan Črnomlja Andrej Kavšek pa je pozdravil 1. razred. V petek, 2. 9. je v programu NIS potekal tehniški dan, v programu PPVI pa delovni dan. Učenci so z učitelji uredili učilnice, ponovili šolska pravila in poskrbeli, da bo novo šolsko leto za vse udobno, varno in prijetno, niso pa pozabili na okolico šole. Osvežili so talne igre, zarisali novo didaktično pot, počistili letno učilnico, prekopali šolski vrtiček in opleli plevel, da bodo lahko posadili jesenske vrtnine.

Prva šolska dneva sta tako potekala resda delavno, a tudi nadvse zabavno in poučno – točno takšne pa so naše želje za preostanek šolskega leta 2022/2023.