TEDEN OTROKA
»SKUPAJ SE IMAMO DOBRO«

Otrok lahko odraslega nauči tri stvari:
da je srečen brez razloga,
da je vedno radoveden in
da se za nekaj neumorno bori.
(Paolo Coelho)

Že od leta 1954 vsak prvi teden v oktobru poteka Teden otroka. To je program Zveze prijateljev mladine, ki bo v letošnjem letu potekal med 3. in 9. oktobrom s sporočilom SKUPAJ SE IMAMO DOBRO. Osredotočili se bomo na druženje z vrstniki in grajenje medsebojnih odnosov. Sklepanje in ohranjanje prijateljstev je ključni sestavni del otrokovega odraščanja ter njegovega čustvenega in socialnega razvoja. Ilustracije poslanice, ki jih je ustvarila Jana Polak, si lahko ogledate v galeriji.

Tokratna glasbena poslanica se glasi »Skp se mava dobr«, ki jo izvaja priljubljeni raper in letošnji ambasador Tedna otroka, Nipke. Njegov videoposnetek o soustvarjanju si lahko pogledate na povezavi: https://www.youtube.com/shorts/rMhToSyKPY4.

Učenci po osnovnih šolah bodo skozi teden ustvarjali in sodelovali na plesnem ter likovnem natečaju.

Dogajalo pa se bo tudi v Semiču, kjer bodo potekale pravljična urica, predavanje in predstava. Vabilo si lahko ogledate v galeriji.