V sredo, 10. 5., smo VDC obiskali še z učenci PPVI III. Pozdravili smo se s številnimi nam znanimi obrazi, podružili smo se tudi z bivšo sošolko učencev PPVI III.

Kljub muhastemu vremenu, smo se milo učili izdelovati na svežem zraku na pokriti terasi VDC. Jure in varovanci so nas podučili o postopku izdelave, nato pa smo zavihali rokave in pomagali pri merjenju, mešanju in vlivanju. Ugotovili smo, da je postopek od začetka do konca, ko lahko milo dejansko uporabljamo, kar dolgotrajen (skoraj cel teden!).

Po koncu delavnice smo se okrepčali in posladkali ter pokukali v prostore VDC. Ugibali smo, v katere delavnice se bodo po koncu šolanja vključili naši učenci in se ob tem od srca nasmejali.

Dobili smo nove ideje za ustvarjanje na šoli. Se že veselimo še kakšnega srečanja.

Zahvaljujemo se VDC Črnomelj, enoti Lunca in enoti na Vinici za organizirane delavnice in topel sprejem medse.