Vseslovenski projekt Tradicionalni slovenski zajtrk tudi letos izvajamo na naši šoli. Preko tega projekta želimo v sodelovanju s partnerji (Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, Ministrstvo za zdravje,  Zavod RS za šolstvo, Čebelarska zveza Slovenije, Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije, Nacionalni inštitut za javno varovanje zdravja,  GZS Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij ter GIZ Mlekarstva Slovenije) otroke, njihove starše, pa tudi širšo javnost, spodbuditi k pridelovanju in kupovanju lokalne hrane. Hočemo predstaviti pomen kmetijstva in čebelarstva ter spodbujamo k pravilni in zdravi prehrani. Posebno pozornost pa namenjamo pomenu gibanja in ohranjanja čistega okolja. Projekt je namenjen navezovanju neposrednih stikov med vzgojno-izobraževalnimi zavodi in lokalnimi pridelovalci in predelovalci hrane.

Letošnji Tradicionalni zajtrk in obeleženje dneva slovenske hrane želimo povezati s slovensko pobudo za razglasitev svetovnega dneva čebel in s poudarki in usmeritvami nove, nedavno objavljene Resolucije o nacionalnem programu o prehrani in telesni dejavnosti za zdravje, ki poudarja pomen rednega in zdravega prehranjevanja zlasti pri otrocih in mladih, ko se oblikuje dobra navada zajtrkovanja. Izvajanje projekta Tradicionalni slovenski zajtrk je odlična priložnost, da mlade spodbudimo k rednemu zajtrkovanju.

Na spletni strani: http://tradicionalni-zajtrk.si/ si lahko ogledate, kako je projekt potekal v prejšnjih letih.

Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.