V sredo, 15. 12. 2021, so učenci 7. razreda OŠ Milke Šobar – Nataše v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali Knjižnico Črnomelj. Projekt, ki se ga vsako leto z veseljem udeležimo, letos poteka že šestnajstič. Izvaja ga Javna agencija za knjigo in je namenjen spodbujanju bralne kulture pri osnovnošolskih in srednješolskih bralcih. V ta namen učenci prejmejo v dar vsak svoj izvod izbrane knjige.

V knjižnici je knjižničarka Jožica učencem predstavila projekt in letošnjo izbrano knjigo Jaz sem Andrej pisatelja in dramatika Vinka Möderndorferja. Knjiga govori o najstniku Andreju, ki se ubada s številnimi problemi odraščanja, v njegovo življenje pa so vpletene tri pomembne ženske – mama, babica in Sonja.  Na koncu smo izvedeli tudi veliko zanimivih informacij o delovanju knjižnice, njeni zgodovini, članstvu in izposoji ter se sprehodili po njenih prostorih.

Zahvaljujemo se knjižničarki Jožici za prijetno druženje in se vidimo spet prihodnje leto!

Email this to someoneShare on Google+Share on Facebook