Nova desetletja so bila za šolo vedno nekaj posebnega. Spominjali smo se prehojenih poti in se z navdušenjem podajali v nove izzive.

10- letnico delovanja šole, torej leta 1980, je šola v ta namen izdala brošuro Naših deset let. Izšla je tudi posebna številka šolskega glasila Zvončki, novico o jubileju pa je bilo moč prebrati tudi v častniku Delo (23. 12. 1980).

Čez deset let smo prav tako izdali posebno številko Zvončkov, v medijih pa je bilo objavljeno nekaj prispevkov (DELO, 27. 12. 1990).

Leta 2000 je bila ob 30-letnici izdana jubilejna številka Zvončkov, prav tako pa smo v Belokranjcu objavili razmišljanje ravnateljice Eme Šujica.

Prav posebno pa je bilo praznovanje 40-letnice. V sklopu praznovanj smo posneli šolsko himno (besedilo in glasba: Vlasta Lah, Nina Aupič, aranžma: Primož Vraničar), 15. aprila 2011 je v Kulturnem domu Črnomelj potekala slavnostna prireditev, kateri je sledil dan odprtih vrat. Izdan pa je bil tudi zbornik ob 40-letnici.

Kako bomo praznovali 50-letnico? Pustimo se presenetiti.