6. oktobra obeležujemo svetovni dan cerebralne paralize. Po celem svetu živi več kot 17 milijonov ljudi s to možgansko motorično oviranostjo. Cerebralna paraliza ni obolenje, temveč predstavlja različne motnje, ki nastanejo zaradi nepravilnosti v razvoju možganov ali njihovih okvar. Do teh motenj oziroma okvar lahko pride pred rojstvom, med porodom ali v zgodnjem otroštvu. Gre za trajno okvaro osrednjega živčevja, ki povzroča telesno, umsko, čustveno in socialno prizadetost otroka.

Organizatorji Svetovnega dneva cerebralne paralize in Sonček (Zveza društev za cerebralno paralizo Slovenije) nas pozivajo, naj na današnji dan namenimo več pozornosti tistim, ki živijo s to okvaro možganov in nas v tem letu naprošamo za predstavitev tehnoloških zamisli, ki bi v prihodnosti olajšale njihov vsakdan. Skupni cilj pa je ozaveščanje ljudi po celem svetu o cerebralni paralizi in s tem za ovirane doseči enakopravnost, dostop in priložnost v naši družbi.