S Knjižnico Črnomelj uspešno sodelujemo že vrsto let. Vključeni smo v njihove tri projekte, med drugimi Drugačne pravljice. Projekt je namenjen učencem posebnega programa, v katerem sodelujejo tudi uporabniki Varstveno delovnega centra Črnomelj in Vinica.
S knjižničarko Danielo smo se srečevali vsak tretji četrtek v mesecu od oktobra do aprila. Poslušali smo raznolike pravljice ter ustvarjali najrazličnejše izdelke pri delavnicah, ki nam jih je pripravila knjižničarka. Tudi naučili smo se veliko novega. Skozi celotno šolsko leto smo tako poslušali veliko pravljic. Prva je bila tematsko obarvana ob noči čarovnic, naslov pravljice pa je bil Hiša duhov. V novembru nas je pozdravila Čebela Adela, z Rokavičko pa smo se srečali ob zaključku koledarskega leta. Nagajiva pravljica Kako so živali dobile repe nas je zabavala januarja, februarja pa smo preganjali zimo s pravljico Kako je bila pregnana zima. Ob veliki noči smo poslušali pravljico Velikonočni zajček, Mandi in na zadnjem srečanju pravljico z naslovom Najlepši kraj.
Veselimo se že prihodnjega leta, da bomo zopet sodelovali s knjižničarko Danielo in Knjižnico Črnomelj.