V ponedeljek, 24. 6. 2024, je zvonec v tem šolskem letu še zadnjič pozvonil in naznanil težko pričakovane počitnice. S spričevali in pohvalami v rokah so se učenci zbrali v šolski avli, da proslavimo tudi prihajajoči dan državnosti. Himni in slavnostnem govoru naše v. d. ravnateljice Klavdije Žalec Štrekelj je sledil zabaven kviz o Sloveniji. Predstavniki vseh razredov so se v dveh skupinah (NIS in PPVI) pomerili v znanju slovenske kulinarike, zgodovine, turistike in njenih znanih osebnostih. Po hudem boju je s točko prednosti slavila skupina učencev PPVI, ki je prejela tudi sladko nagrado. Praznovanje smo zaključili s plesom.
Učencem želimo varne, prijetne, dolge in vroče poletne počitnice in komaj čakamo, da se septembra zopet vidimo.