Torkovo popoldne, 7. 5. 2024, smo zaposlene OŠ Milke Šobar – Nataše s šolsko logopedinjo Vlasto Lah preživele izobraževalno. Naša logopedinja je namreč pripravila delavnico, kjer smo spoznavale informacije o otrokovem razvoju govora, jezika in komunikacije. Pomemben vidik delavnice je bilo omogočanje čim bolj optimalnega razvoja teh področij od rojstva pa do približno 3. leta starosti. Optimalno razvita govor in jezik sta namreč temeljna gradnika za uspešno komunikacijo, ki otrokom omogoča uspešno učenje, socializacijo in osebnostni razvoj. Del delavnice je zajemal še praktične strategije, ki jih lahko uporabljamo tako v šoli kot doma s svojimi otroki in z njimi spodbujamo razvoj tovrstnih veščin. Logopedinja Vlasta pa je predstavila tudi različne dejavnosti, igre in vaje, ki so namenjene bogatenju otroškega besedišča, izboljšanju izgovorjave ter spodbujanju tekoče in jasne komunikacije.

Na logopedski delavnici smo pridobile dragoceno znanje in veščine, ki nam bodo pomagale pri vsakodnevnem delu in pri zagotavljanju kakovostnega izobraževanja za vse učence in otroke. Zato hvala naši logopedinji Vlasti za odlično izvedeno delavnico.