Na OŠ Milke Šobar – Nataše smo v sredo, 12. 6. 2024, zaključili s še enim projektom, in sicer Branje ne pozna meja/Čitanje ne poznaje granice. V letošnjem šolskem letu sodelujejo učenci PPVI V skupaj s Centrom za odgoj i obrazovanje djece i mladeži Karlovec, ki so nas obiskali. Pričakala jih je dobrodošlica naše učenke Roberte, ki jim je zapela hrvaško pesem Tereze Kesovije z naslovom Prijatelji stari gdje ste. Nato pa smo se skupaj odpravili na Šokčev dvor v Žuniče, kjer nas je ga. Tončka Jankovič pričakala s pogačo. Predstavila nam je takratno življenje Belokranjcev, prikazala delo z volno, lanom in konopljo. Vsi smo z veseljem prisluhnili in si ogledali hišo. Na koncu obiska smo si izvezli tudi knjižne kazalke.
Z našimi gosti smo se vrnili nazaj na šolo, kjer smo predstavili naša dela v okviru projekta. To je namreč projekt, ki združuje Slovenijo in Hrvaško. Vsaka slovenska prijavljena šola je povezana s hrvaško šolo. Slovenski učenci berejo knjige hrvaških avtorjev, ki so prevedena v slovenski jezik in obratno. Tako smo v letošnjem letu prebrali dve hrvaški knjigi, in sicer delo Grigorja Viteza z naslovom O zajcu, ki se je rad smejal ter delo Ive Bezinović-Haydon z naslovom Moja babica ne ve, kdo sem, predstavili pa smo jim pesem Moja baka. Karlovčani so za nas posneli film, v katerem so prikazali njihovo delo v tem šolskem letu. Druženje smo nadaljevali z družabnimi igrami ter se poslovili. Se že veselimo sodelovanja z njimi v prihodnjem letu.
Hvala Centar za odgoj i obrazovanje djece i mladeži Karlovec!